víra...co k ts2 nepatří avšak stojí nad zamyšlení /téma týdne/

19. dubna 2010 v 19:43 | Ari |  Téma týdne
Víra:
      Víra je velmi všeobecný pojem. Můžete věřit v boha,ale můžete třeba věřit k dobré známce z testu z matiky. Hodně lidí si představuje pod pojmem víra Křesťanství... Já sama třeba nejsem křesťanka,ale víru mám. Takovou tu svoji malou naději. Vlastně víra pro mě znamená naději. Věřit, že něco dopadne dobře. Nechápu lidi co za víru trestají nebo v minulosti trestali. V tu chvíli avšak pravděpodobně nešlo o víru,ale o moc, o bohatství. A o tom to nikdy nemělo být. Víra by měla přece člověka podpořopit a ne na něj valit nátlak, něco mu nakazovat. Člověk by ty různá pravidla měl dodržovat ze své vlastní vůle ne? 

Vemte si třeba reformaci a protireformaci. Kvůli jinému názoru chtěla křesťanská víra trestat. Tehdy nemohly říci lidé, co si myslí. A to si myslím, že je opravdu špatné. O čem víra přeci je? O názoru, o pocitu... ale vše je o svém vlastním pocitu či názoru... V dnešní době máme přeci velké štěstí, že si můžeme myslet co chceme, říkat co chceme.  Teď nechci pomlouvat něják křesťanství nebo tak... Ale rozhodně si myslím , že jejich jednání tehdy nebylo správné,že oni tu jsou pro to aby těm lidem pomohly přežít ty těžké časy, poradili jim. 
     Co se týče mé víry... já nevěřím v bohy... možná něco nadpřirozeného existuje, něco co má nad námi moc,ale já o tom nevím... a třeba se to dozvím až po své smrti. Já se řídím heslem, že všechno má svůj účel,ale ne že osud někdo ovládá. Podle mě je osud už někde daný a co se má stát stane se. I když je to možná bolestné a nepřijemné. A to je vlastně moje víra. 

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ajinka SB ajinka SB | Web | 20. dubna 2010 v 9:26 | Reagovat

Moc pěkně napsáno...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama